Rośliny w domu na polepszenie klimatu


 
Piękne, zadbane rośliny są niesamowitą ozdobą wnętrza. Właściwie dom czy mieszkanie bez kwiatów wydaje się niepełne i surowe. Jedna duża czy kilka mniejszych to zależy od nas. Dobrze dobrana roślinność potrafi ‘zrobić’ całe wnętrze.  Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne gatunki powinniśmy uwzględnić panujące w danym miejscu warunki tj. nasłonecznienie, temperaturę czy wilgotność. Druga sprawa to czas jaki chcemy czy możemy poświęcić na pielęgnację. Zawsze lepiej będzie wyglądał okaz mniej egzotyczny, ale bardziej zadbany niż odwrotnie.Dodatkową zaletą posiadania roślin jest ich wspaniały wpływ na nasze samopoczucie. Wiadomo bowiem, że rośliny wytwarzają tlen, a pochłaniają dwutlenek węgla. Poza tym niektóre gatunki mają zdolność pochłaniania dymu papierosowego czy też szkodliwych substancji chemicznych zawartych w elementach wyposażenia wnętrz. Rośliny podnoszą wilgotność powietrza, mogą też w zależności od wydzielanej woni pobudzać nas do działania lub uspokajać. Pochłaniają też kurz.Gdy zdecydujemy się już na konkretny gatunek nie zapomnijmy  o jego  odpowiedniej oprawie czyli doniczce czy wazonie, które nie tylko podkreślą urodę rośliny, ale także ozdobią nam wnętrze.


POLECANE WPISY

Tapety Jimmy Cricket w Polsce

Przepiękne, kolorowe, czasem zabawne, czasem nostalgiczne tapety marki Jimmy Cricket zawitały w skromne progi naszego online sklepu. Jako jedyni w Polsce zostaliśmy ich dystrybutorem i bardzo cieszymy...

09-02-2018

Pomysł na prezent

Czy ogarnęła Was już prezentowa Magia Świąt? Co tu kupić? Co tu wybrać? Czym w tym roku zaskoczyć bliskich? Pewnie ten najbogatszy w podarki okres spędza nie jednej osobie sen z powiek… My też poszuku...

08-12-2017

Polecamy również

Tapety Jimmy Cricket w Polsce

Pomysł na prezent

Piękna oprawa stołu

Pole to pole czyli nowa marka w naszym online sklepie

Mifuko - praca rąk i serca

Używamy Cookies - Więcej

DLA ARCHITEKTÓW, PROJEKTANTÓW, DEKORATORÓW WNĘTRZ
Zapraszamy do współpracy z naszym sklepem. Służymy wsparciem przy poszukiwaniu najbardziej funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań do tworzonych przez Was projektów wnętrz prywatnych i publicznych. Oferujemy dostęp do pełnego asortymentu naszych marek oraz szybkie terminy realizacji. Zachęcamy także do rejestracji w programie partnerskim.

DLA PRODUCENTÓW, DYSTRYBUTORÓW
Lubimy nowe wyzwania dlatego też z zainteresowaniem rozglądamy się za nowymi rozwiązaniami  i możliwościami. Czujesz, że Twoje produkty pasują do naszej koncepcji? Chcesz poszerzyć swoje perspektywy? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszego doświadczenia w sprzedaży.

DLA PRASY, BLOGERÓW
Potrzebujesz materiału do artykułów? Dodatkowych zdjęć, informacji, opinii? Zgłoś się do nas. Z ogromną radością pomożemy w realizacji Twojego celu z korzyścią dla obu stron.
 

Skorzystaj z 5% rabatu na pierwsze zakupy. Zapisz się i odbierz kupon!