Mifuko - praca rąk i serca

Na pokładzie naszego sklepu witamy nową markę MIFUKO założoną w roku 2009 przez dwie fińskie artystki Minna Impiö i Mari Martikainen.
 

Jedną nogą firma ta stoi więc na ulicy Helsinek, bo właśnie stąd pochodzi zamysł przedsięwzięcia, a drugą  mocno stąpa po czerwonej ziemi Kenii, gdzie jej produkty są wytwarzane zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu. MIFUKO bowiem to certyfikowany członek Światowej Organizacji Handlu Fair Trade(WFTO). Oznacza to, że rzemieślnicy otrzymują uczciwą cenę za swoje wyroby. Firmy stosują bezpieczne i oparte na zasadach wzajemnego szacunku praktyki handlowe, sprawiedliwe płace i odpowiednie warunki socjalne, demokratycznie zarządzają organizacją producencką. Dążą również do zwiększenia  niezależności producentów, a także zwiększają świadomość konsumentów.
W odległych wsiach gorącej Kenii kobiety zrzeszone w samopomocowych grupach zasiadają w cieniu drzew i wyplatają kosze.
 

Używają tradycyjnych umiejętności przekazując  je równocześnie następnym pokoleniom, a wszystko po to by poprawić byt swoich rodzin.  Dla rzemieślników skupionych wokół marki stworzono niepowtarzalna szansę by stale ulepszać swoje umiejętności, inwestować w warsztat i osiągać większe dochody. „Praca rąk i serc” to hasło, które w pełni oddaje to przedsięwzięcie. To wspaniała sprawa wspierać ideę sprawiedliwego handlu.Mifuko w języku suahili oznacza kieszeń, bo naczelną misją tej firmy jest takie działania, aby każdemu z łańcucha dostaw zostało coś w kieszeni. Wytworzone w ten sposób dobra przynoszą radość i szczęście zarówno swoim twórcom w Kenii, jak i ich użytkownikom na całym świecie. Kupując produkt MIFUKO stajesz się więc ważną częścią tej historii. Tym bardziej, że każdy kosz podpisany jest przez kobietę, która go zrobiła.
 

Co więcej możemy powiedzieć o samych koszach? Wykonywane są ręcznie z sizalu oraz z pochodzącego z surowców wtórnych plastiku. Są przez to niezwykle trwałe i łatwo utrzymać je w czystości. Ale przede wszystkim dla nas odbiorców są piękne i bardzo praktyczne. Mogą służyć jako miejsce przechowywania różnych przedmiotów zarówno w łazience, salonie, przedpokoju, kuchni czy pokoju dziecięcym.
 

Teraz , gdy powiedzieliśmy już to co najważniejsze, zapraszamy do zakupu koszy MIFUKO w naszym sklepie www.norddesign.pl oraz do uzupełnienia wiedzy o marce na stronie www.mifuko.fi

POLECANE WPISY

Tapety Jimmy Cricket w Polsce

Przepiękne, kolorowe, czasem zabawne, czasem nostalgiczne tapety marki Jimmy Cricket zawitały w skromne progi naszego online sklepu. Jako jedyni w Polsce zostaliśmy ich dystrybutorem i bardzo cieszymy...

09-02-2018

Pomysł na prezent

Czy ogarnęła Was już prezentowa Magia Świąt? Co tu kupić? Co tu wybrać? Czym w tym roku zaskoczyć bliskich? Pewnie ten najbogatszy w podarki okres spędza nie jednej osobie sen z powiek… My też poszuku...

08-12-2017

Polecamy również

Tapety Jimmy Cricket w Polsce

Pomysł na prezent

Piękna oprawa stołu

Pole to pole czyli nowa marka w naszym online sklepie

Mifuko - praca rąk i serca

Używamy Cookies - Więcej

DLA ARCHITEKTÓW, PROJEKTANTÓW, DEKORATORÓW WNĘTRZ
Zapraszamy do współpracy z naszym sklepem. Służymy wsparciem przy poszukiwaniu najbardziej funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań do tworzonych przez Was projektów wnętrz prywatnych i publicznych. Oferujemy dostęp do pełnego asortymentu naszych marek oraz szybkie terminy realizacji. Zachęcamy także do rejestracji w programie partnerskim.

DLA PRODUCENTÓW, DYSTRYBUTORÓW
Lubimy nowe wyzwania dlatego też z zainteresowaniem rozglądamy się za nowymi rozwiązaniami  i możliwościami. Czujesz, że Twoje produkty pasują do naszej koncepcji? Chcesz poszerzyć swoje perspektywy? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszego doświadczenia w sprzedaży.

DLA PRASY, BLOGERÓW
Potrzebujesz materiału do artykułów? Dodatkowych zdjęć, informacji, opinii? Zgłoś się do nas. Z ogromną radością pomożemy w realizacji Twojego celu z korzyścią dla obu stron.
 

Skorzystaj z 5% rabatu na pierwsze zakupy. Zapisz się i odbierz kupon!