Na naszym blogu:
Idzie ciemność, idzie nowe
Pokój moich córek
Całe to Hygge
Natura we wnętrzach
Rośliny w domu na polepszenie klimatu
Mifuko - praca rąk i serca

Na pokładzie naszego sklepu witamy nową markę MIFUKO założoną w roku 2009 przez dwie fińskie artystki Minna Impiö i Mari Martikainen.


Jedną nogą firma ta stoi więc na ulicy Helsinek, bo właśnie stąd pochodzi zamysł przedsięwzięcia, a drugą mocno stąpa po czerwonej ziemi Kenii, gdzie jej produkty są wytwarzane zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu. MIFUKO bowiem to certyfikowany członek Światowej Organizacji Handlu Fair Trade(WFTO). Oznacza to, że rzemieślnicy otrzymują uczciwą cenę za swoje wyroby. Firmy stosują bezpieczne i oparte na zasadach wzajemnego szacunku praktyki handlowe, sprawiedliwe płace i odpowiednie warunki socjalne, demokratycznie zarządzają organizacją producencką. Dążą również do zwiększenia niezależności producentów, a także zwiększają świadomość konsumentów.
W odległych wsiach gorącej Kenii kobiety zrzeszone w samopomocowych grupach zasiadają w cieniu drzew i wyplatają kosze.


Używają tradycyjnych umiejętności przekazując je równocześnie następnym pokoleniom, a wszystko po to by poprawić byt swoich rodzin. Dla rzemieślników skupionych wokół marki stworzono niepowtarzalna szansę by stale ulepszać swoje umiejętności, inwestować w warsztat i osiągać większe dochody. „Praca rąk i serc” to hasło, które w pełni oddaje to przedsięwzięcie. To wspaniała sprawa wspierać ideę sprawiedliwego handlu.Mifuko w języku suahili oznacza kieszeń, bo naczelną misją tej firmy jest takie działania, aby każdemu z łańcucha dostaw zostało coś w kieszeni. Wytworzone w ten sposób dobra przynoszą radość i szczęście zarówno swoim twórcom w Kenii, jak i ich użytkownikom na całym świecie. Kupując produkt MIFUKO stajesz się więc ważną częścią tej historii. Tym bardziej, że każdy kosz podpisany jest przez kobietę, która go zrobiła.


Co więcej możemy powiedzieć o samych koszach? Wykonywane są ręcznie z sizalu oraz z pochodzącego z surowców wtórnych plastiku. Są przez to niezwykle trwałe i łatwo utrzymać je w czystości. Ale przede wszystkim dla nas odbiorców są piękne i bardzo praktyczne. Mogą służyć jako miejsce przechowywania różnych przedmiotów zarówno w łazience, salonie, przedpokoju, kuchni czy pokoju dziecięcym.


Teraz , gdy powiedzieliśmy już to co najważniejsze, zapraszamy do zakupu koszy MIFUKO w naszym sklepie www.norddesign.pl oraz do uzupełnienia wiedzy o marce na stronie www.mifuko.fi

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
© Copyright NordDesign - Realizacja: SIRINO - Sklepy internetowe Szczecin
Sklep internetowy Shoper.pl